JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On a characterization of complete metrizability of the Hausdorff metric topology

Tom 268 / 2025

Ľubica Holá, László Zsilinszky Fundamenta Mathematicae 268 (2025), 215-223 MSC: Primary 54B20; Secondary 54E52, 91A44 DOI: 10.4064/fm230623-3-2 Opublikowany online: 20 February 2025

Streszczenie

It is shown, under CH, that the Hausdorff metric topology on the hyperspace $CL(X)$ of all nonempty closed subsets of a metric space $(X,d)$ is completely metrizable if and only if $(X,d)$ is completely metrizable and its completion remainder $(\tilde X\setminus X,\tilde d)$ is separable.

Autorzy

  • Ľubica HoláInstitute of Mathematics
    Academy of Sciences
    81473 Bratislava, Slovakia
    e-mail
  • László ZsilinszkyDepartment of Mathematics and Computer Science
    University of North Carolina at Pembroke
    Pembroke, NC 28372, USA
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek