Processing math: 0%

Wykorzystujemy pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.

JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Some properties of Mahler coefficients of the -adic shift

Tom 70 / 2022

Nacima Memić, Sead Peco Bulletin Polish Acad. Sci. Math. 70 (2022), 35-51 MSC: Primary 11S82; Secondary 37A05. DOI: 10.4064/ba211118-31-3 Opublikowany online: 12 May 2022

Streszczenie

We prove some valuation properties of Mahler coefficients of the 2-adic shift. We deduce some properties related to Mahler coefficients of general locally scaling transformations on \mathbb {Z}_{2}.

Autorzy

  • Nacima MemićDepartment of Mathematics
    Faculty of Natural Sciences and Mathematics
    University of Sarajevo
    Zmaja od Bosne 33-35
    Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    e-mail
  • Sead PecoDepartment of Mathematics
    Faculty of Natural Sciences and Mathematics
    University of Sarajevo
    Zmaja od Bosne 33-35
    Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek