Processing math: 0%

Wykorzystujemy pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.

JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Images of nowhere differentiable Lipschitz maps of into L_1[0,1]

Tom 243 / 2018

Florin Catrina, Mikhail I. Ostrovskii Fundamenta Mathematicae 243 (2018), 75-83 MSC: Primary 46G05; Secondary 46B22. DOI: 10.4064/fm493-12-2017 Opublikowany online: 24 May 2018

Streszczenie

The main result: for every sequence \{\omega _m\}_{m=1}^\infty of positive numbers there exists an isometric embedding F:[0,1]\to L_1[0,1] which is nowhere differentiable, but for each t\in [0,1] the image F_t is infinitely differentiable on [0,1] with \max_{x\in [0,1]}|F_t^{(m)}(x)|\le \omega _m and has an extension to an entire function on the complex plane.

Autorzy

  • Florin CatrinaDepartment of Mathematics and Computer Science
    St. John’s University
    8000 Utopia Parkway
    Queens, NY 11439, U.S.A.
    e-mail
  • Mikhail I. OstrovskiiDepartment of Mathematics and Computer Science
    St. John’s University
    8000 Utopia Parkway
    Queens, NY 11439, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek