Processing math: 0%

Wykorzystujemy pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.

JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Conditionality constants of quasi-greedy bases in super-reflexive Banach spaces

Tom 227 / 2015

F. Albiac, J. L. Ansorena, G. Garrigós, E. Hernández, M. Raja Studia Mathematica 227 (2015), 133-140 MSC: Primary 41A65; Secondary 41A46, 46B15. DOI: 10.4064/sm227-2-3

Streszczenie

We show that in a super-reflexive Banach space, the conditionality constants of a quasi-greedy basis \mathscr B grow at most like O((\log N)^{1-\varepsilon}) for some 0 < \varepsilon < 1. This extends results by the third-named author and Wojtaszczyk (2014), where this property was shown for quasi-greedy bases in L_p for 1< p< \infty. We also give an example of a quasi-greedy basis \mathscr B in a reflexive Banach space with k_N(\mathscr B)\approx \log N.

Autorzy

  • F. AlbiacDepartamento de Matemáticas
    Universidad Pública de Navarra
    31006 Pamplona, Spain
    e-mail
  • J. L. AnsorenaDepartmento de Matemáticas y Computaci\xF3n
    Universidad de La Rioja
    26004 Logrońo, Spain
    e-mail
  • G. GarrigósDepartamento de Matemáticas
    Universidad de Murcia
    30100 Murcia, Spain
    e-mail
  • E. HernándezDepartamento de Matemáticas
    Universidad Autónoma de Madrid
    28049 Madrid, Spain
    e-mail
  • M. RajaDepartamento de Matemáticas
    Universidad de Murcia
    30100 Murcia, Spain
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek